W dniach 20–24 kwietnia 2026 roku uczniowie klas IV–VIII włączyli się w obchody XVIII Ogólnopolskiego Tygodnia Biblijnego. Tegoroczne hasło – „Odważnie głosić Ewangelię Boga” – stało się inspiracją oraz wyznaczyło kierunek podejmowanych działań.
Na lekcjach religii uczniowie klas IV–VIII wyszukiwali wybrane fragmenty Pisma Świętego, które następnie przepisywali na przygotowane koszulki, umieszczali w otwartej kopercie w formie listu lub przedstawiali jako własnoręcznie zaprojektowane grafiki.
Z kolei uczniowie klas V a i VI a przygotowali opisy wybranych bohaterów biblijnych. W swoich pracach przedstawiali postacie, które w trudnych sytuacjach zaufały Bogu, wykazując się wiarą, odwagą i gotowością do działania.
Wszystkie wykonane prace zostały zaprezentowane na gazetce szkolnej.
Elżbieta Laskowska
https://www.spstrzelce.pl/index.php/aktual/1192-tydzien-biblijny#sigFreeId082047d780

