Piątego maja br. odbył się uroczysty apel z okazji kolejnej już rocznicy uchwalenia majowej konstytucji. Uczniowie zainscenizowali społeczności szkolnej kartę z historii z czasów obrad Sejmu Czteroletniego oraz uchwalenia jakże ważnej dla Polaków konstytucji roku 1791. Pamięć o takich wydarzeniach w historii naszego narodu jest niezwykle ważna, ponieważ pozwala zrozumieć takie pojęcia jak: ojczyzna, naród i wolność i jest przesłaniem dla młodszych pokoleń. To była żywa lekcja historii i patriotyzmu.
/Red. Joanna Kołodziejska/.
/Red. Joanna Kołodziejska/.
https://www.spstrzelce.pl/index.php/aktual/1195-swietujemy-rocznice-uchwalenia-konstytucji-3-maja#sigFreeId3f7f06488f

