logo-fundusze europejskie      logo-bip-szkoła-strzelce

News


23 kwietnia 2015 r. z okazji obchodów Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich odbył się w Bibliotece Pedagogicznej w Kutnie III Międzyszkolny Turniej Czytelniczy dla uczniów kl. IV pod hasłem „ Daj się ponieść wyobraźni”.  Reprezentanci z 10 szkół  z terenu Kutna i powiatu wykazywali się znajomością lektury Jana Brzechwy pt. „ Akademia Pana Kleksa.”   Drużyna w składzie: Zofia Pawlicka kl. IVa, Szymon Krzeszewski  kl. IVa, Krzysztof Gajewski kl. IVa reprezentująca Szkołę Podstawową im. Szarych Szeregów w Strzelcach zajęła  III miejsce. Laureaci konkursu odebrali nagrody rzeczowe i dyplomy. 

                                                                                            GRATULACJE!!!

                                                                                                                                 Joanna Kołodziejska

 


  


 

16 kwietnia 2015 r. uczniowie klas III pisali Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty z Operonem.

 

Sprawdzian rozpoczął się o godzinie 9:00. Najpierw trzecioklasiści obejrzeli krótki film terapeutyczny, który miał na celu ograniczyć stres towarzyszący dzieciom przed sprawdzianem. Głównym bohaterem filmu był Bratek , bohater bajek terapeutycznych i przyjaciel dzieci, który zaprezentował skuteczne sposoby na opanowanie lęku i wzbudził w nich poczucie siły i gotowości do wykonywania zadań.

Sprawdzian podzielony był na dwie części: język polski i matematykę. Uczniowie wykazali się wiadomościami i umiejętnościami w zakresie różnych kompetencji, takich jak czytanie, pisanie, wiedza o języku, sprawność rachunkowa czy praktyczna umiejętność rozwiązywania zadań matematycznych.

 

(Sylwia Pacholec, Barbara Jóźwiak)

 


 

 

 W dniu 11 kwietnia 2015 roku członkowie 122 DH „ŻAKI” wzięli udział w 15 Przeglądzie Piosenki Harcerskiej i Turystycznej, który odbył się w KDK w Kutnie. Naszą drużynę reprezentowały uczennice: Marta Kudrycka i Dominika Wielemborek  z piosenką  „Druhno, druhno…” oraz Weronika Kaczmarek z piosenką pod tytułem „Piosenka Weterana”. Występy druhenek zrobiły wrażenie na innych harcerzach. Pozostali członkowie świetnie się bawili śpiewając pląsy harcerskie. Każdy harcerz otrzymał słodki upominek a drużyna dostała dyplom za udział w przeglądzie. Mamy nadzieję, że udział w Przeglądzie Piosenki  Harcerskiej i Turystycznej stanie się naszą tradycją.

                                                                                               pwd  Marta Podel i Ewa Kaczmarska

 


 

 

 

Uczniowie  klas 0-VI wzięli udział w szkolnym konkursie  na własnoręcznie wykonaną pisankę lub kraszankę wielkanocną. Prace konkursowe były pomysłowe oraz bardzo pięknie i estetycznie wykonane. Dnia 30 marca 2015 roku  komisja konkursowa w składzie : p. Dyrektor: Jolanta Piotrowicz –Albiniak, p. Marta Łykowska  dokonały  oceny wszystkich konkursowych prac.

 

Oto wyniki konkursu:

 

Klasy 0-III

 

  1. Oliwier Górkiewicz kl IIIa , Michał Sobczyk kl Ib

  2. Justyna Stańczykl IIb

  3. Dominika Stępniak kl Ib , Amelia Adamczyk kl IIa

    Wyróżnienie: Eryk Pietrzak kl 0a, Bartosz Żukowski kl 0a,  Jan Milczarski Kl Ib

 

Pozostali uczestnicy konkursu: Martyna Stolarczyk ,Michał Seliga ,Szymon Żukowski ,Oliwia Gołębiewska ,Bartosz Gołębiewski ,Zofia Postolska ,Maja Chodorowska ,Kacper Cierpikowski , Kacper Walczak ,Konrad Ledzion ,Daria Szczesiak Jakub Karasiewicz, Wiktoria Andrzejewska ,Weronika Sobczyk ,Paulina Matusiak ,Hanna Macudzińska Kamil Wróbel, Kinga Postolska, Magdalena Jankowska ,Natalia Wojtasiak ,Sylwia Michalska Magdalena Żukowska.

 

Klasy IV-VI

  1. Mateusz Kaczmarek kl VIb, Alicja Gładysiak kl VIb

  2. Katarzyna Grzegorczyk kl IVa, Andrzej Biniewicz kl Via

  3. Wiktoria Górkiewicz kl Vb, Daria Janczak kl VI      

     Wyróżnienie: Julia Matusiak kl Va

 

Pozostali uczestnicy konkursu: Weronika Cierpikowska ,Kacper Gołębiewski ,Natalia Stokfisz ,Zofia Pawlicka ,Bartłomiej Orłowski ,Julia Wiśniewska ,Julia Dyjecińska ,Oliwia Szadkowska ,Wiktoria Bilecka ,Jakub Dumka , Oliwia Pijanowska ,Kacper Frydrysiak ,Malwina Murawska ,Daria Zawisza, Wiktoria Milczarska ,Wiktoria  Michalska ,Aleksandra Chabowska ,Patrycja Wesołowska ,Weronika Micińska, Grzegorz Ochman, Zuzanna Ledzion, Weronika Gąsowska , Natalia Peda, Kinga Solarska Sylwia Warszawska ,Eryk Frydrysiak .

 

                                                                                             Elżbieta Cykowska , Elżbieta Laskowska , Elżbieta Cierpikowska

 


 

 

 

 

W dniu 19 marca 2015 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w obchodach – „Dnia Wędkarza” podczas, których został rozstrzygnięty konkurs plastyczny „Wędkarstwo w połączeniu z  ekologią i ochroną środowiska”. Wyniki konkursu dla naszej szkoły przedstawiały się następująco:                         

I miejsce : Wiktoria Górkiewicz – kl. V b                                                                                                              

II miejsce :  Jakub Stasiak – kl. V a                                                                                                                        

III miejsce :  Nina Jankowska – VI b                                                                                                                     

 IV miejsce :  Weronika Micińska – VI b                                                                                                                

V  miejsce :  Krzysztof Gajewski – IV b                                                                                                           

Wiktoria Górkiewicz zajęła również 6 miejsce wśród wszystkich prac plastycznych, które brały udział w konkursie, a było ich ponad 100.                                                                                                                      

W drugiej części uroczystości odbyły się warsztaty wędkarskie oraz prelekcja o przyrodzie powiatu kutnowskiego. Ta część zakończyła się testem wiedzy o PZW, w którym udział wzięła Nina Jankowska i Krzysztof Gajewski. Okazało się, że nasi uczniowie oprócz zdolności plastycznych posiadają wiedzę o wędkarstwie, gdyż zajęli I i II miejsce, otrzymując atrakcyjne nagrody. Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy !

 

                                                                                                                    E. Cierpikowska

 

 


 

 

 

 

 

 

 

Projekt i wykonanie Szkoła Podstawowa w Strzelcach (woj. łódzkie)