logo-fundusze europejskie      logo-bip-szkoła-strzelce

News

W ramach projektu „ Mała książka – wielki człowiek” Instytut Książki przekazuje wszystkim uczniom klas pierwszych bezpłatne wyprawki czytelnicze.  Przekazane książki  „ Wnuczka antykwariusza” autorstwa Justyny Bednarek  oraz broszura dla  rodziców „ Kochasz ? Czytaj razem z dzieckiem!”, są zaproszeniem do świata literatury.  Zachęcamy uczniów do regularnego  sięgania po książki – samodzielnie, w gronie rówieśników  i wśród najbliższych.

Dodatkowo rodzice i opiekunowie znajdą w broszurce informacje o korzyściach wynikających ze wspólnej rodzinnej lektury, porady, w jaki sposób wspierać dziecko w nauce czytania. 

Połączmy siły, by na stałe wprowadzić uczniów i uczennice naszej szkoły do grona czytających.

/red. Joanna Kołodziejska/  

W dniu 8 stycznia w klasach I–III odbyła się prelekcja na temat zdrowych nawyków żywieniowych oraz aktywności fizycznej. Zajęcia zostały przeprowadzone przez Zespół Trenerów z Centrum Treningu Jarga. Uczniowie poznali zasady prawidłowego odżywiania, znaczenie regularnej aktywności fizycznej oraz wpływ ruchu i diety na zdrowie i samopoczucie. Spotkanie miało formę dostosowaną do wieku dzieci, było ciekawe i angażujące.

Anna Stefańska

 

 

Młodzież z  naszej szkoły bardzo dobrze zaprezentowała się na powiatowym konkursie plastycznym „STOP uzależnieniom” organizowanym przez SANEPID w Kutnie oraz Starostwo Powiatowe w Kutnie.

 

Celem konkursu było rozwijanie postawy odpowiedzialności za zdrowie własne i innych, podniesienie świadomości w zakresie problematyki uzależnienia od tytoniu oraz szkodliwości używania e- papierosów,  rozwijanie umiejętności plastycznych i kreatywności.

 

Konkurs polegał na wykonaniu plakatu, gdzie uczniowie przedstawili zasady zdrowego stylu  życia,  wolnego od  papierosów,  ze szczególnym uwzględnieniem aspektu  biernego palenia.

 

Nasi uczniowie osiągnęli najwyższe lokaty:

 

I miejsce zajęła  Lena Zwierzyńska

 

II miejsce Natalia Stolarczyk

 

III miejsce Amelia Ledzion

 

 wyróżnienie otrzymali chłopcy: Jakub Kubryn i Sebastian Bączkowski.

 

 Podsumowanie konkursu odbyło się 15 grudnia 2025r.  w kutnowskiej stacji SANEPID z udziałem przedstawicieli Starostwa Powiatowego w Kutnie.

 

Gratuluję wszystkim nagrodzonym  i życzę dalszych sukcesów.

                                                                                                                                                   Koordynator  konkursu  w szkole  - Jolanta Janik

 

 

 

18 grudnia 2025r. w naszej szkole odbyły się uroczystejasełka bożonarodzeniowe, które na stałe wpisały się w tradycję naszej placówki.

 

Wydarzenie zgromadziło uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły, licznie przybyłych rodziców, a także zaproszonych gości, tworząc wyjątkową, pełną ciepła i radości atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

 

Nasi uczniowie wprowadzili wszystkich w wyjątkowy, świąteczny nastrój.Starannie przygotowana scenografia, kostiumy oraz oprawa muzyczna sprawiły, że występ był niezwykle uroczysty i został nagrodzony gromkimi brawami.

 

Jasełka były doskonałą okazją do chwili refleksji i wspólnego przeżywania atmosfery Bożego Narodzenia.

 

Wicedyrektor szkoły podziękowała za trud włożony w przygotowanie uroczystości, podkreślając, jak ważne są takie wydarzenia w życiu społeczności szkolnej.

 

Jasełka na długo pozostaną w pamięci wszystkich uczestników jako piękne i wzruszające spotkanie w świątecznym klimacie.

 

 

 

[S. Pacholec, E. Cykowska, E. Olkiewicz-Bujko, P. Korytkowski]

 

 

 

 

Projekt i wykonanie Szkoła Podstawowa w Strzelcach (woj. łódzkie)