W ramach projektu „ Mała książka – wielki człowiek” Instytut Książki przekazuje wszystkim uczniom klas pierwszych bezpłatne wyprawki czytelnicze. Przekazane książki „ Wnuczka antykwariusza” autorstwa Justyny Bednarek oraz broszura dla rodziców „ Kochasz ? Czytaj razem z dzieckiem!”, są zaproszeniem do świata literatury. Zachęcamy uczniów do regularnego sięgania po książki – samodzielnie, w gronie rówieśników i wśród najbliższych.
Dodatkowo rodzice i opiekunowie znajdą w broszurce informacje o korzyściach wynikających ze wspólnej rodzinnej lektury, porady, w jaki sposób wspierać dziecko w nauce czytania.
Połączmy siły, by na stałe wprowadzić uczniów i uczennice naszej szkoły do grona czytających.
https://www.spstrzelce.pl/index.php/aktual?start=45#sigFreeIdf2f529f33c
W dniu 8 stycznia w klasach I–III odbyła się prelekcja na temat zdrowych nawyków żywieniowych oraz aktywności fizycznej. Zajęcia zostały przeprowadzone przez Zespół Trenerów z Centrum Treningu Jarga. Uczniowie poznali zasady prawidłowego odżywiania, znaczenie regularnej aktywności fizycznej oraz wpływ ruchu i diety na zdrowie i samopoczucie. Spotkanie miało formę dostosowaną do wieku dzieci, było ciekawe i angażujące.
Anna Stefańska
https://www.spstrzelce.pl/index.php/aktual?start=45#sigFreeId4da7543ea1
Młodzież z naszej szkoły bardzo dobrze zaprezentowała się na powiatowym konkursie plastycznym „STOP uzależnieniom” organizowanym przez SANEPID w Kutnie oraz Starostwo Powiatowe w Kutnie.
Celem konkursu było rozwijanie postawy odpowiedzialności za zdrowie własne i innych, podniesienie świadomości w zakresie problematyki uzależnienia od tytoniu oraz szkodliwości używania e- papierosów, rozwijanie umiejętności plastycznych i kreatywności.
Konkurs polegał na wykonaniu plakatu, gdzie uczniowie przedstawili zasady zdrowego stylu życia, wolnego od papierosów, ze szczególnym uwzględnieniem aspektu biernego palenia.
Nasi uczniowie osiągnęli najwyższe lokaty:
I miejsce zajęła Lena Zwierzyńska
II miejsce Natalia Stolarczyk
III miejsce Amelia Ledzion
wyróżnienie otrzymali chłopcy: Jakub Kubryn i Sebastian Bączkowski.
Podsumowanie konkursu odbyło się 15 grudnia 2025r. w kutnowskiej stacji SANEPID z udziałem przedstawicieli Starostwa Powiatowego w Kutnie.
Gratuluję wszystkim nagrodzonym i życzę dalszych sukcesów.
Koordynator konkursu w szkole - Jolanta Janik
https://www.spstrzelce.pl/index.php/aktual?start=45#sigFreeIdcac71800b8
18 grudnia 2025r. w naszej szkole odbyły się uroczystejasełka bożonarodzeniowe, które na stałe wpisały się w tradycję naszej placówki.
Wydarzenie zgromadziło uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły, licznie przybyłych rodziców, a także zaproszonych gości, tworząc wyjątkową, pełną ciepła i radości atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.
Nasi uczniowie wprowadzili wszystkich w wyjątkowy, świąteczny nastrój.Starannie przygotowana scenografia, kostiumy oraz oprawa muzyczna sprawiły, że występ był niezwykle uroczysty i został nagrodzony gromkimi brawami.
Jasełka były doskonałą okazją do chwili refleksji i wspólnego przeżywania atmosfery Bożego Narodzenia.
Wicedyrektor szkoły podziękowała za trud włożony w przygotowanie uroczystości, podkreślając, jak ważne są takie wydarzenia w życiu społeczności szkolnej.
Jasełka na długo pozostaną w pamięci wszystkich uczestników jako piękne i wzruszające spotkanie w świątecznym klimacie.
[S. Pacholec, E. Cykowska, E. Olkiewicz-Bujko, P. Korytkowski]
https://www.spstrzelce.pl/index.php/aktual?start=45#sigFreeId93c0997373