Drzwi otwarte szkoły. Po więcej informacji proszę kliknąć w link poniżej.
Start projektu „EkoCzynni II”
Z radością informujemy, że nasza szkoła otrzymała grant w ramach programu EkoCzynni II Fundacji ORLEN im. Ignacego Łukasiewicza!w kwocie 5496,12zł.
Celem projektu jest upowszechnienie wiedzy wśród młodzieży dotyczącej właściwej segregacji odpadów, zwiększenie świadomości ekologicznej, nauka prawidłowych nawyków, które pozwalają na zmniejszenie zanieczyszczenia środowiska.
Dzięki pozyskanym środkom, przez najbliższe miesiące będziemy realizować autorski projekt, w którym udział bierze klasa VIIb. Uczniowie tej klasy są pomysłodawcami działań projektowych, przedstawili je w postaci filmiku, który był załączony do wniosku o uzyskanie grantu.
Projekt będzie polegał na zakupie koszy segregacyjnych na odpady do sal lekcyjnych, świetlicy szkolnej, stołówki oraz zakupie ławek zewnętrznych i donic z hortensjami w celu stworzenia zielonego skwerku, gdzie młodzież czeka na autobus szkolny. Na skwerku również zostaną umieszone kosze segregacyjne na odpady.
Ponadto projekt zakłada edukację młodzieży w temacie segregacji odpadów. Na zajęciach rozwijających biologiczno-geograficznych młodzież otrzyma informacje , które będzie rozpowszechniać w szkole za pomocą akcji plakatowej.
Cieszymy się, że nasz wniosek zyskał uznanie Fundacji ORLEN. Przed nami pracowity, ale i ekscytujący czas. Pokażemy, że małymi krokami możemy wprowadzić wielkie zmiany!
Chcemy być EkoCzynni !
Koordynator projektu Jolanta Janik
W dniu 20 lutego br. odbył się wewnątrzszkolny konkurs recytatorski dla klas I-III pt. „ Zima poezją malowana”’. Celem konkursu było między innymi rozwijanie zdolności recytatorskich, kształtowanie wrażliwości na piękno poezji oraz prezentacja i promowanie talentów uczniów.
W konkursie udział wzięło 12 uczestników i każdy z nich zaprezentował jeden wiersz o tematyce zimowej.
Jury konkursowe wybrało laureatów konkursu i ogłosiło następujące wyniki :
I miejsce Aleksandra Rodzik z klasy IIb
II miejsce Grzegorz Grabarczyk z klasy IIb
III miejsce Amelia Andrzejewska z klasy III a
Wyróżnienie w konkursie zdobyła Nadia Strębska z klasy I a
Zwycięzcy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe, a pozostali uczestnicy nagrodzeni zostali drobnymi upominkami.Dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie konkursowych nagród.
Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim za udział w konkursie
/red. Joanna Kołodziejska, Elżbieta Cykowska/.
https://www.spstrzelce.pl/index.php/aktual?start=40#sigFreeId522bb690eb
Ferie zimowe to czas wolny od obowiązków szkolnych, ale nie wolny od rozwijania swoich umiejętności i zainteresowań. Ogłoszony przed feriami konkurs czytelniczy miał za zadanie zachęcić uczniów do podejmowania prób samodzielnego czytania. Zadaniem uczniów z klas drugich było samodzielne czytanie co najmniej 20 minut dziennie przez 10 dni ferii zimowych. Konkurs był skierowany do wszystkich chętnych uczniów z klas drugich. Zadanie wykonało 11 uczestników.
Zgodnie z regulaminem uczniowie Ci uzyskali 6 do dziennika i słodki upominek.
Gratulujemy wykonania zadania!
/red. Joanna Kołodziejska/
https://www.spstrzelce.pl/index.php/aktual?start=40#sigFreeId0a274be9c9
Uczniowie klas VIIA i VIIB uczestniczyli w zajęciach czytelniczych w Gminnej Bibliotece Publicznej w Strzelcach. Młodzież miała okazję utrwalić najważniejsze fakty z książki pt. „ Opowieść wigilijna” wg. K. Dickensa.
Na uczniów czekały spore wyzwania: dynamiczna zabawa wśród książek, rozwiązywanie krzyżówki i maraton pytań. Wszystkie zadania zostały zaliczone, dzięki pracy zespołowej i zaangażowaniu. Osoby wyróżniające się najlepszą znajomością treści lektury otrzymały drobne upominki.
Dziękujemy za zaproszenie do Gminnej Biblioteki na ciekawe zajęcia.
https://www.spstrzelce.pl/index.php/aktual?start=40#sigFreeId47820b06dd