logo-fundusze europejskie      logo-bip-szkoła-strzelce

News

17 marca w naszej szkole odbyły się Drzwi Otwarte. Gości oraz przyszłych uczniów klas pierwszych powitała wicedyrektor szkoły, pani Beata Cybicka.

Z tej okazji uczniowie i uczennice klas IIIa i IIIb przygotowali wyjątkowy występ pt. „Witajcie w naszej bajce”. Dzieci wcieliły się w bohaterów znanych wierszy Juliana Tuwima i Jana Brzechwy, przenosząc widzów do barwnego, bajkowego świata.

Występ spotkał się z dużym zainteresowaniem i został bardzo ciepło przyjęty przez zgromadzonych gości. Przyszli uczniowie klas pierwszych mieli również okazję zwiedzić szkołę oraz zobaczyć swoje przyszłe sale lekcyjne. Był to miły i radosny czas, który pozwolił najmłodszym lepiej poznać miejsce, w którym już wkrótce rozpoczną swoją szkolną przygodę.

Elżbieta Cierpikowska, Anna Stefańska

 

 

W dniu 29 stycznia Samorząd Uczniowski wraz z Radą Rodziców zorganizował Pink Party! Tegoroczna dyskoteka karnawałowa okazała się strzałem w dziesiątkę. O najlepsze taneczne rytmy zadbali uczniowie klas VIII porywając wszystkich do wspólnej zabawy.Dużym zainteresowaniem cieszyła się fotobudka, zasponsorowana przez Radę Rodziców. Rada Rodziców zadbała również o dekoracje oraz o poczęstunek za co serdecznie dziękujemy. Należy również podziękować Radzie Pedagogicznej, której przedstawiciele zapewnili opiekę nad dziećmi.

 

Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę i niesamowitą energię! Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji poniżej.

 

Ewelina Wojciechowska – opiekun SU

 

 

 

 

Kto powiedział, że w szkole musi być nudno? Samorząd Uczniowski zorganizował w styczniu święto – Dzień Piżamy!Od samego rana w budynku królowały pluszowe kombinezony, kraciaste spodnie i ulubione poduszki. Taka chwila wytchnienia podczas przerw pozwoliła wszystkim naładować baterie przed nadchodzącymi sprawdzianami.

 

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji w naszej galerii!

 

Ewelina Wojciechowska – opiekun SU

 

 

 

 

Z lekkim opóźnieniem ???? relacjonujemy działania Samorządu Uczniowskiego.

 

W grudniu SU wraz z Radą Rodziców oraz dzięki wsparciu Rady Pedagogicznej zorganizowano:

 

Filmowy Poranek – dla uczniów klas 1-3

 

Wieczór Filmowy – dla uczniów klas 4-8

 

Uczniowie zaopatrzeni w prowiant oraz poduszki i kocyki w przyjemnej atmosferze oglądali filmy o tematyce świątecznej, które niosły morał, że podczas świąt wcale nie chodzi o prezenty, a obecność bliskich. Wydarzenia miały na celu integrację uczniów oraz tworzenie pozytywnej i życzliwej atmosfery w szkole.

 

 

 

Ewelina Wojciechowska – opiekun SU

 

 

 

 

W dniu 5 marca br. uczniowie klasy VIB uczestniczyli  w  Gminnej Bibliotece Publicznej w Strzelcach w warsztatach  pt. „  Wyloguj się do świata”. W czasie  warsztatów wymieniliśmy się swoimi spostrzeżeniami  o tym jak technologie  kradną nam czas  i co zrobić , aby nad tym zapanować. Uczniowie projektowali swój „ Bilet do Realu”- konkretny plan działań bez telefonu. Z warsztatów uczniowie wyszli z ciekawym wnioskiem , że telefon to nasza rzeczywistość , ale to my nad nią panujemy, nie na odwrót.

 

Dziękujemy za zaproszenie na ciekawe warsztaty.

 

/red. Joanna Kołodziejska/.

 

 

 

 

Projekt i wykonanie Szkoła Podstawowa w Strzelcach (woj. łódzkie)