logo-fundusze europejskie      logo-bip-szkoła-strzelce

News

W ramach realizacji projektu katechetycznego „W jedności z Bogiem” uczniowie klasy Vb przygotowali prace plastyczne związane z Drogą Krzyżową, koncentrując się na uczynkach miłosierdzia względem ciała i duszy.

 

Uczniowie pracowali w grupach, a każda z nich opracowała wybraną stację Drogi Krzyżowej, przypisując jej konkretny uczynek miłosierdzia, np. „głodnych nakarmić” czy „chorych nawiedzać”.

 

Efektem ich pracy były plakaty ukazujące poszczególne etapy Drogi Krzyżowej w połączeniu z postawami miłosierdzia. Zostały one zaprezentowane na gazetce szkolnej jako wyraz refleksji, zaangażowania oraz współpracy uczniów w duchu jedności i wiary.

 

                                                                                                                                                                                                                                       Elżbieta Laskowska

 

 

 

 

W ramach realizacji Ogólnopolskiego Projektu Katechetycznego „W jedności z Bogiem” klasa VIa podjęła zadanie pt. „Moja mapa spotkań ze Zmartwychwstałym”.

 

Uczniowie, pracując w grupach, przygotowali plakaty przedstawiające mapę codziennego życia – z zaznaczonymi miejscami takimi jak dom, szkoła, kościół czy przestrzeń spotkań z innymi. Na swoich pracach wskazali również symboliczne punkty odnoszące się do wydarzeń biblijnych, np. „Górę Oliwną” (miejsce modlitwy i prośby o pomoc), „Drogę do Emaus” (gdzie odkrywają sens Pisma Świętego), „Wieczernik” (spotkanie z Jezusem w Eucharystii) oraz „grób” – symbol chwil smutku przeżywanych z nadzieją na zmartwychwstanie.

 

Do każdego z tych miejsc uczniowie dołączyli krótkie opisy, wyjaśniając ich znaczenie w swoim życiu. Powstałe plakaty były wyrazem ich refleksji, wiary oraz umiejętności dostrzegania obecności Boga w codzienności.

 

                                                                                                                                                                                                                                    Elżbieta Laskowska

 

 

 

 

04.03.2026r. uczniowie klasy  IV a i IV b  byli na  wycieczce  w  Łodzi .

 

Oglądali   spektakl w Teatrze Arlekin  pt. „ Dzieci i ryby” .  Spektakl wpisywał  się w nurt teatru społecznie zaangażowanego i stanowił  rodzaj manifestu na rzecz praw dziecka. Przedstawienie miało formę kolażową, a historie były  opowiedziane językiem teatru lalek i formy.Ich tematem była   przyjaźń , która  jest  ważną potrzebą  każdego człowieka.

 

Po spektaklu przyszedł czas na błogi relaks i  degustację   naleśników i innych przekąsek  w naleśnikarni Manekin,  która mieści się przy najbardziej  znanym deptaku Łodzi czyli ulicy Piotrkowskiej.

 

Ostatnim punktem wycieczki była projekcja  w Planetarium  EC1 filmu  pt. „Najbliższe podwórko”.  W tym pokazie uczniowie  dowiedzieli  się , gdzie w Drodze Mlecznej jest nasze miejsce. Spotkali  się oko w oko z wielkim obłokiem molekularnym, z którego narodził się Układ Słoneczny. Obejrzeli   z bliska powierzchnię Słońca i wybrali się w podróż po najbardziej niesamowitych miejscach naszego systemu planetarnego, sięgając do jego odległych granic.

 

Marcowa wycieczka dostarczyła dużo emocji i była doskonałą formą integracji uczniów klas czwartych .

 

.

 

                          Opiekunowie  wycieczki  : Jolanta Janik, Adam Grabarczyk, Joanna Kołodziejska

 

 

 

 

27 marca 2026r w II Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Kasprowicza w Kutnie odbył się XX Powiatowy Konkurs Matematyczny. Honorowy patronat nad konkursem objął Starosta Kutnowski Daniel Kowalik. Naszą szkołą reprezentowali Jakub Leszczyński z klasy 8a oraz Igor Napolski z klasy 8b. Do udziału zgłosiło się 42 zawodników z 11 szkół w regionie. 

Miło nam zakomunikować, że Jakub Leszczyński zajął III miejsce w konkursie.

Zaś Igor Napolski znalazł się tuż za podium.

Uczniowie przygotowywali się do konkursu pod okiem nauczyciela matematyki Pana Ariela Rożnowskiego.

Serdecznie gratulujemy uczestnikom.

 

 

W dniach 19–20 marca 2026 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w rekolekcjach wielkopostnych, które odbyły się w parafii Świętej Trójcy w Strzelcach. Był to szczególny moment w kalendarzu szkolnym – czas zatrzymania się, oderwania od codziennych obowiązków i pośpiechu, a także okazja do głębszej refleksji nad własnym życiem.

 

Uczniowie klas I–VIII, wraz z wychowawcami i nauczycielami, spotykali się w kościele parafialnym, by wspólnie uczestniczyć w Eucharystii oraz wysłuchać nauk rekolekcyjnych.

 

Rekolekcje poprowadził ks. Kacper Wasiak z parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Krośniewicach, który został zaproszony przez proboszcza parafii w Strzelcach, ks. Radosława Czarniaka. Dzięki jego otwartości i sposobowi przekazu uczniowie mogli lepiej zrozumieć poruszane treści i odnieść je do własnych doświadczeń.

 

                                                                                                                                                                                                                                          Elżbieta Laskowska

 

 

 

 

Projekt i wykonanie Szkoła Podstawowa w Strzelcach (woj. łódzkie)