logo-fundusze europejskie      logo-bip-szkoła-strzelce

News

17 marca w naszej szkole odbyły się wyjątkowe warsztaty edukacyjne dla uczniów klas I-III, przeprowadzone przez grupę „Zdobywcy Talentów”. Tematem spotkań była szeroko pojęta edukacja medyczna, dostosowana do wieku i możliwości najmłodszych uczestników.

 

Podczas zajęć dzieci miały okazję w przystępny i angażujący sposób poznać budowę ciała człowieka. Dzięki wykorzystaniu modeli 3D mogły dokładnie przyjrzeć się narządom wewnętrznym oraz zrozumieć ich funkcjonowanie. Dużym zainteresowaniem cieszyła się część praktyczna, w której uczniowie uczyli się podstaw udzielania pierwszej pomocy, w tym wykonywania prostych opatrunków.

 

Kulminacyjnym punktem warsztatów było doświadczenie zakładania gipsu – każdy uczestnik mógł przekonać się, jak wygląda ten proces w praktyce. Było to nie tylko ciekawe, ale również bardzo pouczające doświadczenie.

 

Warsztaty przebiegły w niezwykle przyjaznej atmosferze, a ich forma sprzyjała aktywnemu uczestnictwu dzieci. Zajęcia były nie tylko atrakcyjne, ale przede wszystkim wartościowe i efektywne, dostarczając uczniom praktycznej wiedzy, która może okazać się przydatna w codziennym życiu.

 

 

 

 

 

9-10 kwietnia br. w Szkole Podstawowej im. Stanisława Reymonta w Gołębiewku odbyły się przesłuchania i finały Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Polskiej „Chciałem być” 2026r.

 

Miło nam poinformować, że  uczennice Szkoły Podstawowej w Strzelcach;

 

 

 

Sabina Witkowska z klasy VB

 

oraz

 

Maria Witkowska z klasy VIIB

 

zdobyły Nagrody Główne.

 

Nagrodzone uczennice przygotowane były przez nauczyciela muzyki pana Piotra Korytkowskiego Gratulujemy nagrody i życzymy dalszych, artystycznych sukcesów!

 

 

 

/ red.  Joanna Kołodziejska- Zespół do spraw promocji szkoły/.

 

 

 

 

Wiosnę przywitaliśmy z ogromnym przytupem! Nasza szkoła wypełniła się muzyką, sportem i świetnym humorem.

 

Międzyklasowy Konkurs Taneczny
Rywalizacja była zacięta, a poziom występów zaskoczył wszystkich! Na parkiecie zaprezentowały się klasy: 4a, 4b, 5a, 5b, 7b oraz 8a.
Oto tegoroczni mistrzowie:

 

I miejsce – klasa 8a
II miejsce – klasa 7b
III miejsce – klasa 5a

 

Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie nagród dla zwycięzców i uczestników konkursu!

 

Emocje sportowe
Po tanecznych popisach przyszedł czas na sport. Chłopcy zmierzyli się w turnieju piłki nożnej, a dziewczęta pokazały klasę w rozgrywkach piłki siatkowej.

 

Coś na ząb
O to, by nikomu nie zabrakło sił, zadbała klasa 7a, która przygotowała pyszne przekąski dla wszystkich uczestników. Dziękujemy!

 

 

 

Ewelina Wojciechowska, Janusz Karbowski, Ewelina Pietrowicz

v

 

 

 

 

 

Uczniowie nauczania wczesnoszkolnego przywitali wiosnę w sposób niezwykle kreatywny i magiczny. To był dzień pełen niespodzianek i międzypokoleniowej współpracy!

 

Uczniowie uczą uczniów!
Zgodnie z tradycją nastąpiła wielka zamiana ról. Najmłodsi mieli okazję uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez starszych kolegów i koleżanki z klas 7 i 8. Tematem przewodnim była wiosna oraz zbliżające się Święta Wielkanocne. Starszaki stanęli na wysokości zadania, wykazując się wielką cierpliwością i pomysłowością!

 

Wyprawa do Krainy Fantasy
Kolejnym punktem programu było przeniesienie się w świat magii i wyobraźni:

 

Świat Harry'ego Pottera: Klasy 6a i 6b pod kierunkiem pani Beaty Chybickiej zamieniły szkołę w prawdziwy Hogwart. Gry i zabawy inspirowane przygodami czarodzieja wywołały mnóstwo emocji!

 

Akademia Pana Kleksa: Uczniowie klas 8a i 8b przygotowali atrakcje prosto z bajki Jana Brzechwy. Było kolorowo, kreatywnie i z dużą dawką humoru.

 

To był niezapomniany dzień, który pokazał, że nauka przez zabawę to najlepszy sposób na powitanie nowej pory roku!

 

 

 

 

 

Ewelina Wojciechowska, Beata Chybicka

 

 

 

 

W dniu 9 kwietna br. odbył się w bibliotece szkolnej pierwszy etap konkursu  „ PoznajMY nasz region”. Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu składającego się z 15 pytań jednokrotnego wyboru dotyczących zakresu tematycznego konkursu.

Celem konkursu było:

1.     Zainteresowanie uczniów historią ich małej ojczyzny przez pryzmat działalności biblioteki,

2.     Odkrywanie ciekawostek związanych z przeszłością biblioteki.

 

Z radościom  ogłaszamy wyniki:

Kategoria IV-VI

Hanna Zgierska -14 pkt.

Miłosz Bujko – 12 pkt.

Alicja Starczewska-  11pkt.

Hanna Kacprzak -10 pkt.

Jakub Kubryn- 10pkt.

 

Kategoria VII-VIII

Julia Łysiak- 13 pkt.

Klaudia Wiśniewska -12 pkt

Julia Grabowska – 10 pkt.

Finał konkursu odbędzie się 15 maja 2026 roku w miejskiej Bibliotece  Publicznej  w Kutnie. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom wysokiego poziomu wiedzy o naszym regionie!

/ red. Joanna Kołodziejska/

Projekt i wykonanie Szkoła Podstawowa w Strzelcach (woj. łódzkie)