logo-fundusze europejskie      logo-bip-szkoła-strzelce

News

 

Piątego maja br. odbył się uroczysty apel z okazji kolejnej już rocznicy uchwalenia majowej konstytucji. Uczniowie zainscenizowali społeczności szkolnej kartę z historii z czasów obrad Sejmu Czteroletniego oraz uchwalenia jakże ważnej dla Polaków konstytucji roku 1791. Pamięć o takich wydarzeniach w historii naszego narodu jest niezwykle ważna, ponieważ pozwala zrozumieć takie pojęcia jak: ojczyzna, naród i wolność i jest przesłaniem dla młodszych pokoleń. To była żywa lekcja historii i patriotyzmu.

 

 

 

/Red. Joanna Kołodziejska/.

 

 

 

 

/Red. Joanna Kołodziejska/.

 

 

 

 

Uczniowie klasy IIb z ogromną radością przyjęli wiadomość o zdobyciu pierwszej nagrody w konkursie organizowanym przez Radę Rodziców, działającą w Szkole Podstawowej w Strzelcach. Dzięki 100% wpłatom na fundusz RR, dzieci miały możliwość udziału w warsztatach w ,,Wytwórni lizaków”w Kutnie, zwiedzić Muzeum Pałac Saski oraz  pospacerować ulicą Królewską, aby obejrzeć urokliwe kamieniczki, zabytkowy Kościół  św. Wawrzyńca oraz  pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego.

 

Serdeczne podziękowania dla  Rady Rodziców Szkoły Podstawowej w Strzelcach składają uczniowie klasy IIb, wychowawca oraz rodzice.

 

Elżbieta Cykowska

 

27 kwietnia br. odbyły się w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kutnie XLVI rejonowe eliminacje Konkursu Recytatorskiego im. Janusza Korczaka .  Motywem przewodnim tegorocznej edycji było motto „Świat nie jest taki zły, czyli codzienność z uśmiechem”   Do konkursu przystąpił 38 uczestników w kategorii klas I-III ze szkół powiatu kutnowskiego.

 

 

 

W konkursie I miejsce zajęła Nadia Strębska uczennica klasy IB

 

 

 

Wyróżnienie zdobyła uczennica klasy IIIB Amelia Andrzejewska

 

 

 

Uczennica Nadia  Strębska przechodzi do finału konkursu , który odbędzie się 13 czerwca 2026 r. w Książnicy Płockiej. Nagrodzone uczennice były przygotowane do konkursu przez bibliotekarkę i logopedę Joannę Kołodziejską

 

 

 

Gratulujemy laureatom konkursu i dziękujmy rodzicom za współpracę.

 

 

 

/nauczyciel prowadzący: Joanna Kołodziejska/

 

 

 

 

W dniach 20–24 kwietnia 2026 roku uczniowie klas IV–VIII włączyli się w obchody XVIII Ogólnopolskiego Tygodnia Biblijnego. Tegoroczne hasło – „Odważnie głosić Ewangelię Boga” – stało się inspiracją oraz wyznaczyło kierunek podejmowanych działań.

 

Na lekcjach religii uczniowie klas IV–VIII wyszukiwali wybrane fragmenty Pisma Świętego, które następnie przepisywali na przygotowane koszulki, umieszczali w otwartej kopercie w formie listu lub przedstawiali jako własnoręcznie zaprojektowane grafiki.

 

Z kolei uczniowie klas V a i VI a przygotowali opisy wybranych bohaterów biblijnych. W swoich pracach przedstawiali postacie, które w trudnych sytuacjach zaufały Bogu, wykazując się wiarą, odwagą i gotowością do działania.

 

Wszystkie wykonane prace zostały zaprezentowane na gazetce szkolnej.

 

                                                                                                                                                                                                         Elżbieta Laskowska

 

 

 

 

24 IV uczniowie naszej szkoły wzięli udział w II Międzypowiatowym Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Gostynin w dwóch kategoriach wiekowych- klasy V-VI (Jakub Błaszczak, Miłosz Bujko, Mateusz Gąsowski, Franek Podel, Filip Chmielecki, Antek Wojtasiak, Adam Lenartowski) i VII-VIII (Sandra Twardowska, Jakub Cukier, Kamil Gołębiewski, Michał Przyłucki, Filip Rosiński, Mateusz Stokfisz, Szymon Wróblewski, Mateusz Żydowo). Mistrzami w swojej kategorii zostali chłopcy z rocznika V-VI! W najstarszej kategorii po bardzo wyrównanej walce zajęliśmy IV miejsce. W klasyfikacji ogólnej zajęliśmy znakomite II miejsce. BRAWO!

 

Projekt i wykonanie Szkoła Podstawowa w Strzelcach (woj. łódzkie)