logo-fundusze europejskie      logo-bip-szkoła-strzelce

News

W dniach 14 i 15 maja w naszej szkole odbyły się wyjątkowe warsztaty ceramiczne dla uczniów klas I–III, prowadzone przez Pracownię Twórczą Kasi Wojtylak. Zajęcia były niezwykłą okazją do rozwijania kreatywności, wyobraźni oraz zdolności manualnych dzieci.

 

Na początku warsztatów Pani Kasia w ciekawy i przystępny sposób wprowadziła uczniów w świat ceramiki. Opowiedziała o właściwościach gliny oraz zaprezentowała podstawowe techniki lepienia i formowania prac ceramicznych. Następnie dzieci z ogromnym zaangażowaniem przystąpiły do samodzielnego wykonywania swoich prac. Każdy uczestnik mógł wykazać się pomysłowością i stworzyć niepowtarzalne dzieło.

 

Dużą radość sprawił uczniom również etap dekorowania wykonanych prac przy użyciu kolorowych angob, czyli specjalnych barwionych glinek. Powstały piękne, kolorowe i bardzo pomysłowe prace, które zachwycały swoją różnorodnością.

 

Warsztaty przebiegały w miłej i twórczej atmosferze. Były dla dzieci nie tylko świetną zabawą, ale także cennym doświadczeniem rozwijającym cierpliwość, dokładność oraz wrażliwość artystyczną.

 

 

 

14 V uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Czwartkach Lekkoatletycznych. Na szczególne wyróżnienie zasługują następujący uczniowie:
Iza Twardowska-I msc. skok w dal, Jakub Błaszczak- I msc. bieg na 1000m, II msc. bieg na 60m, Iga Ciesielska- II msc. bieg na 300m, Elvira Zablotska- I msc. bieg na 600m, Lena Zwierzyńska- I msc. bieg na 600m, Gabriela Milczarska- II msc. bieg na 600m, Alicja Starczewska- III msc. bieg na 600m, Mateusz Gąsowski- III msc. skok w dal, Adam Życzkowski- III msc. bieg na 300m.

15 V to kolejne zawody- tym razem Mistrzostwa Powiatu w Czwórboju Lekkoatletycznym chłopców i dziewcząt. Obie drużyny zajęły w powiecie III miejsce- Brawo! Skład drużyn- chłopcy (Jakub Błaszczak, Filip Chmielecki, Mateusz Gąsowski, Franciszek Podel, Filip Stępniak, Adam Życzkowski), dziewczęta (Iga Ciesielska, Gabriela Milczarska, Elvira Zablotska, Iza Twardowska, Blanka Zieleniewska, Lena Zwierzyńska).

 

 

 

15 maja br. odbył się IV Finał Powiatowego Konkursu „PoznajMY nasz region”, w którym wzięło udział 25 uczniów z terenu powiatu kutnowskiego w tym ośmioro uczniów z naszej szkoły. Konkurs organizowany był przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Kutnie. Zadaniem uczestników było wykazanie się wiedzą związaną z 95 - letnią historią powstania kutnowskiej biblioteki.

 

W kategorii klas IV-VI jury przyznało

 

I miejsce dla Jakuba Kubryna z klasy V b

 

 

 

Wielkie gratulacje dla finalistów konkursu , a szczególne dla zwycięzcy , który wykazał się ogromna wiedzą o historii biblioteki .

 

 

 

/Red. Joanna Kołodziejska/

 

Zdjęcia ; źrodło MiPBP w Kutnie

 

 

 

 

 

Dnia 7 maja br. odbył się w bibliotece szkolnej cykliczny Turniej czytelniczy dla klas czwartych. Mistrz czytelnictwa 2026 roku pt. Czy znasz Pinokia?

 

Celem konkursu było:

 

- popularyzacja książki i czytelnictwa,

 

- rozbudzanie pasji czytelniczych i zamiłowania do literatury od najmłodszych lat,

 

- upowszechnianie czytania jako wartościowej i twórczej formy spędzania czasu wolnego, - promocja szkoły i biblioteki szkolnej.

 

 

 

Mistrzem czytelnictwa klas czwartych w roku 2026 r. została drużyna z klasy IV A

 

w składzie:

 

1. Maja Jaśkiewicz

 

2. Maja Wiśniewska

 

3. Gabriela Wiśniewska Vicemistrzem czytelnictwa klas czwartych 2026 r. została drużyna z klasy IV B

 

w składzie:

 

1.Maja Rybicka

 

2. Antoni Kubasiński

 

3. Jerzy Węglewski

 

 

 

Tytuł mistrza i vicemistrza nagrodzony został dyplomem dla drużyn , indywidualnymi nagrodami książkowymi , statuetką dla mistrza czytelnictwa.

 

Nagrody książkowe były ufundowane w ramach gratisu za współpracę biblioteki szkolnej z wydawnictwem- księgarnią Tuliszków.

 

 

 

Gratulujemy zwycięzcom turnieju czytelniczego dużej wiedzy o lekturze!

 

 

 

/red. Joanna Kołodziejska/.

 

 

 

 

 

 

 

6 maja odbył się Finał Powiatowy w Piłce Nożnej Chłopców rozgrywany w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Nasi uczniowie zajęli w nim IV miejsce. Skład drużyny: Szymon Wróblewski, Jakub Cukier, Kamil Gołębiewski, Filip Rosiński, Michał Przyłucki, Mateusz Żydowo, Mateusz Stokfisz.

Projekt i wykonanie Szkoła Podstawowa w Strzelcach (woj. łódzkie)