logo-fundusze europejskie      logo-bip-szkoła-strzelce

News

08 maja odbył się Półfinał Wojewódzki w piłce nożnej dziewcząt rozgrywany w ramach IGRZYSK DZIECI. Wzięły w nim udział zwycięzcy finałów powiatowych: łowickiego, rawskiego, skierniewickiego, m. Skierniewice oraz nasze uczennice jako zwycięzcy powiatu kutnowskiego. Po wyrównanej walce zajęliśmy IV miejsce. Gratulujemy:-)
Skład drużyny: Iza Twardowska, Iga Ciesielska, Lena Zwierzyńska, Lena Węglarek, Lena Szlozer, Sabina Witkowska, Maja Cukier, Gabriela Milczarska.

 

 

29 maja odbyła się kolejna edycja czwartków lekkoatletycznych. Znakomicie spisali się nasi uczniowie. Jakub Błaszczak- II msc. rzut piłeczką palantową, II msc. bieg 1000m, Lena Szlozer- II msc. rzut piłeczką palantową, Blanka Zieleniewska- II msc. bieg 300m, Stanisław Oleczek- II msc. bieg 300m, II msc. rzut piłeczką palantową, Lena zwierzyńska- I msc. bieg 600m, III msc. rzut piłeczką palantową, Elvira Zablotska- II msc. 600m, Filip Stępniak- III msc.- skok w dal. Życzymy dalszych sukcesów.

 

 

 

20 maja w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski pod hasłem „Wiosna w poezji”, którego celem było popularyzowanie poezji, rozwijanie talentów artystycznych oraz zachęcanie uczniów do występów przed publicznością.

 

Uczestnicy z klas I – III zaprezentowali piękne wiersze o tematyce wiosennej, pełne radości, kolorów i budzącej się do życia przyrody. Młodzi recytatorzy wykazali się dużą wrażliwością artystyczną, doskonałą pamięcią oraz ciekawą interpretacją utworów.

 

Jury w składzie dyrektor szkoły – pani Jolanta Piotrowicz – Albiniak, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury – pani Mariola Michalak oraz przedstawiciel Rady Rodziców – pani Karolina Leszczyńska miało bardzo trudne zadanie, ponieważ wszyscy uczestnicy byli świetnie przygotowani. Oceniano między innymi pamięciowe opanowanie tekstu, dykcję, interpretację oraz ogólny wyraz artystyczny.

 

Konkurs pięknie poprowadziły starsze koleżanki – Hania Zgierska oraz Kornelia Mioduszewska z klasy Va.

 

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom odwagi i talentu. Dziękujemy uczniom, nauczycielom oraz rodzicom za zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu konkursu. To było wyjątkowe spotkanie z poezją i piękne powitanie wiosny.

 

(Elżbieta Cierpikowska, Sylwia Pacholec)

 

 

 

 

Biblioteka szkolna już dawno przestała być miejscem gdzie panuje absolutna cisza , a uczeń przychodzi tylko aby wypożyczyć książkę. 22 maja br. odbyły się w bibliotece szkolnej cykliczne warsztaty czytelniczo- plastyczne dla chętnych uczniów z klasy IV a. Warsztaty pod hasłem „Róża i wiersz dla mojej mamy” doskonaliły technikę składania papieru metodą Iris- folding oraz były okazją do spotkania uczniów z poezją. Efektem warsztatów było wykonanie rękodzieła – róży dla swojej mamy i wybór wiersza – dedykacji z okazji święta wszystkich mam.

 

 

 

/prowadząca warsztaty: Joanna Kołodziejska/

 

 

 

 

20. 04 2026r. w siedzibie Nadleśnictwa Kutno  w Chrośnie  odbyło się podsumowanie  etapu  regionalnego Ogólnopolskiego Konkursu  „ Mój las” organizowanego przez Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Leśnictwa oraz Ligę Ochrony Przyrody.

 

Uczeń naszej szkoły – Sebastian Bączkowski  z klasy VIa  zdobył  w tym konkursie III miejsce .

 

Temat przewodni pracy , którą należało napisać w  XXXIX  edycji konkursu dla przedziału wiekowego,  w którym znajduje się Sebastian   brzmiał następująco: „Zapraszam na całodzienną wycieczkę do wymarzonego lasu i podwieczorek  z leśnych smakołyków ”

 

Serdecznie gratuluję sukcesu i życzę dalszych osiągnięć.

 

    Jolanta Janik

 

 

 

 

Projekt i wykonanie Szkoła Podstawowa w Strzelcach (woj. łódzkie)